Sakal Ekimi

Sakallarınız seyrekse her aynaya baktığınızda moraliniz bozulabilir. Oysa sakal ekimi ile bu sıkıntınıza kökünden çözüm getirebilirsiniz. Modern tıbbın tüm imkanlarını barındıran saç ekimi sakal ekimi merkezinde sakallarınızı ekebilir ve daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Sakal bölgesinde ve bıyık bölgesinde yeni kıllar çıkarmak imkansız olduğu için en iyi alternatif sakal ekimi yöntemidir. Sakal ekimi yöntemi ile estetik, çekici etkileyici bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Hormon dengelerinde değişim ve genetik problemler nedeni ile yüzünüzün bazı bölgelerinde sakal varken bazı bölgelerinde hiç sakal çıkmayabilir. Bunu önlemenin en iyi yolu da sakal ekimidir.

Sakal Kaybının Sebepleri Nelerdir?

Yanıklar, kazalar, ameliyatlar, hormon dengelerinde ani değişim ve kalıtımsal miras sakal kaybının en önemli nedenleri arasındadır. Ayrıca çeşitli deri hastalıklarının gelişimi ile de sakal kaybı oluşabilmektedir.  Köse olmak, sonradan sakalın seyrelmesi sakal ekimi ile kolayca önlenebilir. Bazı erkeklerde sakallar düzensiz çıkar. Sakal telleri hassas ince kırılgan seyrek olabilir. Aynı şey, bıyıklar için de geçerlidir. Bıyık ekimi de tıpkı sakal ekimi gibi ağrısız sızısız yapılan bir işlemdir.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılmaktadır

Sakal ekimi yaptırmaya karar verin ve seyrek sakal görünümden tamamen uzaklaşın. Seyrelen yüzünüze bahar coşkusunu getirmek için sakallarınızı yeşertin. Sakal ekimi işlemi için en az bin en çok 3 bin kök ekilmektedir.  Böylece seyrelmiş olan alanlar gürleşmeye başlar. Enseden alınan kılların ekildiği gür sakallar için FUT veya FUE yöntemleri ile kısa bir sürede başarılı sonuçlar verir. Ekilen kılların dökülmesi ise mümkün değildir. Bazen ense ile sakal renginin uyumsuzluğu söz konusu olabilir. Saçlar kumral iken sakallar sarı olabilir. Bu durumda yüzünüzdeki ense altı elmacık kemiği üstü gibi bölgelerde istenmeyen kıllardan istifade edilebilir.

Sakal Ekimi ağrılı mıdır?

Naturel Sakal ekimi de saç ekimi gibi ağrısız uygulanır. Tıbbın ve teknolojinin gelişmesi ile çeşitlenen tıbbi ekipmanlar ve yöntemler son derece gelişmiştir. Operasyon sonunda yüzde oluşan hafif kızarıklık kaybolur, sonraki 2 haftada ekilen kılların bir bölümü dökülür ve en son süreçte yani 6 ay sonra dökülen kılların tamamı geri gelir.